منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از روش هایی است که افراد با استفاده از آن به کشور ترکیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت می کنند . افرادی که از دانش و همچنین توانایی مالی کافی برخوردارند می توانند با استفاده از این روش به راحتی اقامت کشور ترکیه را دریافت نمایند .

حداقل هزینه لازم برای ثبت شرکت در کشور ترکیه 100هزار لیر است که به ازای هر سهامدار نیز باید 40هزار لیر پرداخت شود . لازم به ذکر است که برای شروع کار فقط دو نفر می توانند به عنوان سهامدار شرکت ثبت نام نمایند .

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به ترکیه را مطالعه نمایید .

 

 

 

 

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت انواع شرکت در کشور ترکیه

در کشور ترکیه چند نوع شرکت وجود دارد که به شرح زیر می باشند .

  • انواع شرکت در ترکیه شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل 2 سهامدار لازم است . البته شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه می تواند تا 50 سهامدار نیز داشته باشد . برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل 5000 لیره هزینه لازم است . در شرکت های با مسئولیت های محدود تمام تغییرات شرکت باید در دفترخانه رسمی ثبت شود . در شرکت های مسئولیت محدود هر سهامدار به اندازه سهامی که دارد در سود و زیان شرکت سهیم است . اگر شرکت ورشکست شود تمام سرمایه ی سهامداران که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند از بین می رود .

 

 با تحصیل در کشور ترکیه شما می توانید اجازه اقامت در ترکیه را کسب نمایید .

 

  • انواع شرکت در ترکیه شرکت سهامی ( خاص عام )

برای ثبت شرکت سهامی در ترکیه حداقل 5 شخص حقیقی یا حقوقی لازم است . در شرکت های سهامی همه سهامداران به اندازه سهامی که دارند در سود و زیان شرکت مسئول می باشند . در شرکت های سهامی هر سهامدار می تواند به هر تعداد که می خواهد سهام خریداری نماید . در این نوع شرکت ها باید نمایندگانی از وزارت بازرگانی ترکیه در جلسات مجمع عمومی شرکت حاضر باشند . شرکت های سهامی در ترکیه دو نوع هستند .  نوع اول شرکت های سهامی خاص هستند که در آن ها نباید تعداد سهامداران بیشتر از 250 نفر باشد . نوع دوم شرکت های سهامی  عامی هستند که تعداد سهامداران آن می توانند بیشتر 250 نفر هم باشد .

انواع شرکت در ترکیه شرکت تضامنی

ثبت شرکت های تضامنی به این شکل است که دو یا چند نفر با یکدیگر یک شرکت تاسیس می کنند و در آن فعالیت می کنند اگر شرکت زیاد ببیند و دارای قرض باشد اشخاصی که شرکت را تاسیس کرده اند باید قرض های شرکت را پرداخت نمایند و در برابر شرکت مسئول هستند .

 

برای دریافت ویزای کشور ترکیه روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در ترکیه می باشد .

 

  • انواع شرکت در ترکیه شرکت مختلط

در این نوع شرکت ها چند نفر از شرکا ضامن و مسئولیت تمام دارایی و دیون سهم الشرکا می شوند و بقیه شرکای شرکت فقط به اندازه سرمایه خود در شرکت و دیون شرکت مسئول هستند . لازم به ذکر است که اشخاص حقوقی نمی توانند جزء شرکای این نوع شرکت ها باشند .

 

معمولاً افرادی که می خواهند از طریق ثبت شرکت به کشور ترکیه مهاجرت کنند ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا ثبت شرکت سهامی خاص را انتخاب می کنند .

 

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.