منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

تحصیل پزشکی در ترکیه

یکی از مزایای کشور ترکیه نزدیک بودن به کشور ایران است . بنابراین دانشجویان راحت تر می توانند به کشور ایران رفت و آمد نمایند . برای تحصیل پزشکی در ترکیه داوطلبان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند . لازم به ذکر است که داوطلبان برای شرکت در آزمون ورودی باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم را داشته باشند .  دو آزمون ورودی در ترکیه برگزار می شود آزمون yos و آزمون sat  تفاوت این دو آزمون در این است که افرادی که بتوانند در آزمون yos قبول شوند می توانند دانشگاه های بیشتری را برای پذیرش انتتخاب نمایند زیرا آزمون yos گسترده تر می باشد . آزمون yos به دوزبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود . در هر سال 4 بار آزمون sat  در کشور ترکیه برگزار می شود . قطعاً دانشجویانی که در آزمون ورودی نمره بالاتری کسب نمایند راحت تر می توانند در دانشگاه های بهتری در ترکیه پذیرش بگیرند و تحصیل نمایند .

 

در مقاله اقامت در ترکیه ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

 

 

 

دانشجویان می توانند برای این که راحت تر در آزمون ورودی نمره لازم را کسب نمایند به مدت یک سال در در دوره های آمادگی کالج در کشور ترکیه شرکت نمایند . هزینه ثبت نام در کالج تقریباً 4500 دلار آمریکا می شود .

 

طول دوره تحصیل پزشکی در ترکیه 6 سال می باشد . برای تحصیل پزشکی در ترکیه داوطلبان باید مدرک زبان داشته باشند . اگر دانشجویان بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند باید دارای حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5/6 یا تافل 80 باشند . همچنین در صورتی که داوطلبان بخواهند به زبان ترکی به تحصیل پزشکی در ترکیه مشغول شوند باید در دوره های تومر در ترکیه ثبت نام نمایند و زبان ترکی را فرا بگیرند .

 

برای مهاجرت به ترکیه روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

 

تحصیل پزشکی در ترکیه هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی در کشور ترکیه نسبت به سایر کشور ها پایین تر می باشد . هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه در هر سال حدوداً بین 1000 تا 2000 لار می شود .  همچنین هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه 20000 دلار  می شود .

 

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در ترکیه در این سایت موجود می باشد .

 

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.