منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

متقاضیان زیادی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه وجود دارند . طول دوره تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 5 سال است . دانشجویان در طول دوره تحصیلی مباحث را به صورت تئوری و عملی آموزش می بینند . در یک سال آخر تحصیل هم دانشجویان در کلینیک ها و بیمارستان های کشور ترکیه به عنوان کارآموز مشغول کار می شوند . پس از اتمام دوره کارآموزی دانشجویان در یک آزمون نهایی شرکت می کنند و پس از آن مدرک خود را دریافت خواهند کرد .

 

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید .

 

 

 

تحصیل دندانپزشکی درتحصیل دندانپزشکی در ترکیه زبان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

امکان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی وجود دارد . دانشجویانی که می خواهند به زبان انگلیسی به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه مشغول شوند باید دارای مدرک زبان آیلتس باشند . همچنین باید در آزمون SAT  که به زبان انگلیسی برگزار می شود شرکت نمایند و قبول شوند . دانشجویانی که می خواهند به زبان ترکی به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بپردازند باید به زبان ترکی استانبولی مسلط باشند و در آزمون YOS که به زبان ترکی برگزار می شود شرکت نمایند و نمره قبولی را کسب نمایند .

 

توضیحات کامل و مفصل درباره روش های اقامت در کشور ترکیه در مقاله اقامت در ترکیه وجود دارد .

 

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه شرایط لازم برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

مدرک و نمره 3 سال متوسطه ، سن ، مدرک زبان و نمره آزمون SAT یا YOS داوطلب برای دریافت پذیرش از دانشگاه های ترکیه لازم است . قطعا هر چقدر نمره داوطلب در آزمون بیشتر باشد ، شانس قبولی او نیز بیشتر خواهد شد .

 

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه

هزینه زندگی دانشجویی در کشور ترکیه در هر ترم حدود 700 دلار می شود . البته این هزینه بستگی به نوع زندگی دانشجو و محل اقامت او دارد .

 

توصیه می کنم که مقاله مهاجرت به ترکیه را هم مطالعه نمایید .

 

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.