منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

تحصیل در ترکیه

اگر شما نیز قصد دارید برای تحصیل در ترکیه اقدام کنید ، پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه نمایید .

 

 

تحصیل در ترکیه تحصیل در مقطع دبیرستان در ترکیه

طول دوره تحصیل در مقطع دبیرستان در مدرسه های کشور ترکیه ، 4 سال می باشد . البته در بعضی از دبیرستان های کشور ترکیه طول دوره تحصیلی در مقطع دبیرستان 5 سال است که یک سال از آن صرف آموزش زبان های خارجی می شود . در کشور ترکیه دو نوع دبیرستان وجود دارد که آناتولی و دولتی می باشند . در دوره های دولتی دورهای آموزشی به صورت استاندارد 4 سال است . در دوره های آناتولی دوره های آموزشی 5 ساله است و آموزش زبان های خارجی هم در برنامه تحصیلی وجود دارد . در پایان دوره دبیرستان از دانش آموزان امتحانات جامع گرفته می شود . دانش آموزانی که در امتحانات جامع قبول شوند می وانند وارد دانشگاه شوند .

 

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید .

 

تحصیل در ترکیه - شرایط تحصیل در دانشگاه های ترکیه

داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و همچنین کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه از شرایط ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد . در کشور ترکیه هر دانشگاه آزمون ورودی جدا برگزار می کند . معمولاً دوره های تحصیلی در ترکیه به زبان ترکی ارائه می شوند و دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند در دوره های رایگان زبان ترکی استانبولی در ترکیه شرکت نمایند . لازم به ذکر است که برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه شرایط سنی وجود ندارد .

 

تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی در ترکیه

طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس در کشور ترکیه 4 سال می باشد . البته در تعدادی از رشته ها از قبیل رشته های پزشکی و ... طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی  به 6 سال هم می رسد .

 

توضیحات کامل و مفصل درباره روش های اقامت در کشور ترکیه در مقاله اقامت ترکیه وجود دارد .

 

تحصیل در ترکیه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه 2 سال است . در نیمی از دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید بین 20 تا 30 واحد درسی پاس نمایند . در نیمی دیگر از دوره تحصیل نیز دانشجویان باید روی پایان نامه خود تحقیق کنند و پایان نامه خود را ارائه و تحویل دهند .

 

تحصیل در ترکیه مقطع دکتری در ترکیه

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه 4 سال است . در نیمی از دوره تحصیل در مقطع دکتری دانشجویان باید بین 20 تا 30 واحد درسی پاس نمایند . در نیمی دیگر از دوره تحصیل نیز دانشجویان باید روی پایان نامه خود تحقیق کنند و پایان نامه خود را ارائه و تحویل دهند .

 

توصیه می کنم که مقاله مهاجرت به ترکیه را هم مطالعه نمایید .

 

تحصیل در ترکیه - هزینه تحصیل در ترکیه

هزینه تحصیل در کشور ترکیه معمولاً بیش از 15000 دلار در هر سال می شود . البته این هزینه با توجه به رشته ، مقطع و دانشگاه تحصیل دانشجو متفاوت است . اما دانشجویانی که ممتاز هستند می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی در ترکیه ، هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند .

 

 

 

 

 

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.