منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

اقامت پس از تحصیل در ترکیه

یکی از مسائل قابل توجه برای تحصیل در کشور ترکیه ، اقامت پس از تحصیل در ترکیه می باشد . در این مقاله قصد داریم روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در ترکیه را بررسی نماییم .

 

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید .

 

 

 

کار در دانشگاه های کشور ترکیه

دانشگاه های کشور ترکیه محققان خارجی را استخدام می کند . همچنین دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه همه افرادی که ملیت ترکیه را نداشته باشند و درخواست کار در دانشگاه مورد نظر را داشته باشند ، در صورتی که فرد توانایی های لازم را داشته باشد استخدام می کند .

حتی اگر فردی به زبان ترکی مسلط نباشد می تواند در دانشگاه هایی که دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند مشغول کار شود .

 

توصیه می کنم که مقاله مهاجرت به ترکیه را هم مطالعه نمایید .

 

اقامت پس از تحصیل ترکیه از طریق کار

شما می توانید پس ازپایان دوره تحصیل خود در کشور ترکیه مشغول کار شوید . بنابراین شما باید پس پایان دوران تحصیل خود ویزای کاری ترکیه را تهیه نمایید . پس از این که در شغل مورد نظر خود مشغول کار شوید می توانید برای دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایید . ویزای کاری ترکیه ابتدا به صورت یکساله صادر می شود . پس از اتمام اعتبار آن می توانید ویزای کاری خود را به مدت 3 سال تمدید نمایید . پس از پایان اعتبار ویزا شما در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید ، می توانید به مدت 6 سال ویزای کاری خود را تمدید نمایید . اگر شخصی به مدت 8 سال در کشور ترکیه زندگی کرده باشد و به مدت 6 سال از این 8 سال را در ترکیه کار کرده باشد ، امکان دریافت  اقامت دائم ترکیه برای او فراهم خواهد شد . 

 

توضیحات کامل و مفصل درباره روش های اقامت در کشور ترکیه در مقاله اقامت ترکیه وجود دارد .

 

اقامت پس از تحصیل ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در صورتی شما که از دانش و توانایی مالی کافی برخوردار هستید ، می توانید در کشور ترکیه سرمایه گذاری نمایید . پس از گذشت چند سال از مدت سرمایه گذاری در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید ، امکان دریافت اقامت دائم کشور ترکیه برای شما فراهم می شود .

 

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.