منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

اقامت موقت ترکیه

روش های دریافت اقامت موقت ترکیه به شرح زیر می باشند .

 

 تحصیل در ترکیه یکی از روش های مهاجرت به ترکیه می باشد .

 

اقامت موقت ترکیه از طریق تحصیل

داوطلبان تحصیل در ترکیه می توانند با دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور ترکیه برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه اقدام نمایند . البته داوطلبان تحصیل در ترکیه باید در آزمون تومر که آزمون زبان ترکی است  قبول شوند .

 

اقامت موقت ترکیه از طریق کار

برای مشغول شدن به کار در کشور ترکیه شما باید از یک شرکت ترکیه ای دعوتنامه کاری دریافت نمایید . شرکت هایی که در کشور ترکیه وجود دارند این اجازه را دارند که با موافقت وزارت کار ترکیه برای افراد متخصص  و واجد شرایط از کشور های خارجی دعوتنامه کاری ارسال نمایند . البته اگر فردی که دارای تخصص لازم است در کشور ترکیه بیکار نباشد فرد خارجی می تواند در شرکت ترکیه ای استخدام شود . در صورتی که فردی ترکیه ای دارای تخصص های لازم باشد و برای شغل مورد نظر داوطلب شود اولویت با او می باشد . بنابراین احتمال مشغول شدن به کار در کشور ترکیه برای اشخاص ایرانی پایین می باشد . ویزای کاری ترکیه 1 سال اعتبار دارد و در صورتی که 5 بار پیاپی تمدید شود یعنی فرد به مدت 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم ترکیه را دریافت نماید .

 

برای اقامت در ترکیه روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت در ترکیه ارائه شده است .

 

اقامت موقت توریستی ترکیه

افراد ایرانی می توانند بدون دریافت ویزای برای بازدید و تفریح به مدت 3 ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشند .

 

اقامت موقت ترکیه با استفاده از ویزای توریستی 6 ماهه 

افرادی که بخواهند بیش از 3 ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشند می توانند ویزای توریستی 6 ماهه ترکیه را تهیه نمایند . البته با ویزای توریستی 6 ماهه ترکیه افراد نمی توانند در این کشور مشغول تحصیل و یا کار شوند . با ویزای توریستی ترکیه افراد می توانند به مدت 6 ماه از کشور ترکیه بازدید نمایند و به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند .

 

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید .

 

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.