منو

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی

تابعیت قبرس

افراد زیادی تمایل دارند که تابعیت قبرس را دریافت کنند و به این کشور مهاجرت نمایند . برای دریافت تابعیت کشور قبرس روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم .

تابعیت قبرس دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند در قبرس

یکی از روش های دریافت تابعیت کشور قبرس ، تابعیت از طریق تولد فرزند است . اگر نوزادی که پدر او قبرسی باشد به دنیا بیاید تابعیت کشور قبرس را دریافت می کند . اگر نوزادی در کشور قبرس از یک مادر قبرسی به دنیا بیاید و پدر نوزاد نامعلوم باشد یا بدون تابعیت باشد به کودک تابعیت کشور قبرس داده می شود .

 

تابعیت قبرس دریافت تابعیت از طریق ازدواج در قبرس

اگر فردی با یک شخص که تبعه کشور قبرس است ازدواج نماید در صورتی که ازدواج او به صورت قانونی انجام شود و ثبت شده باشد به آن شخص اقامت موقت کشور قبرس داده می شود . پس از گذشت چند سال نیز در صورتی که فرد با همسر قبرسی خود در حال زندگی باشد می تواند برای دریافت تابعیت کشور قبرس اقدام نماید .

 

تابعیت قبرس دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

فرد می توانند با سرمایه گذاری در کشور قبرس ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت کند . اگر پس گذشت چند سال سرمایه گذاری فرد موفق باشد و برای کشور قبرس سودآوری داشته باشد آن فرد می تواند برای دریافت تابعیت کشور قبرس اقدام نماید .

 

افراد قبرسی که هنوز خدمت سربازی خود را انجام نداده باشند و کسانی که به دلیل ارتکاب به جرم در حال گذراندن مجازات خود هستند اجازه ندارند تابعیت کشور قبرس را ترک نمایند .

 

اگر فردی با تقلب و استفاده از مدارک جعلی تابعیت کشور قبرس را دریافت کرده باشد . یا اگر فردی اقداماتی برعلیه امنیت کشور و دولت قبرس انجام دهد ، تابعیت کشور قبرس از او گرفته می شود . همچنین اگر کسی که لازم است به مدت 5 سال در کشور قبرس اقامت داشته باشد به صورت مداوم کشور قبرس را ترک نماید و از سفارت نیز اجازه ی خروج دریافت نکند تابعیت کشور قبرس از او گرفته می شود .

شرایط و هزینه زندگی در قبرس

در هر سال افراد زیادی برای مهاجرت به کشور قبرس اقدام می کنند . کشور قبرس دارای امکانات رفاهی و زندگی فراوانی برای مردم خود است . در حالت کلی هزینه های زندگی در قبرس نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر است . به طور کلی هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در کشور قبرس در هر ماه بین 350-600 دلار می شود . افرادی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند بهتر است قبل از انجام کار های مهاجرت خود با شرایط و هزینه زندگی در کشور قبرس آشنا شوند . در ادامه به بررسی شرایط و هزینه های زندگی در قبرس می پردازیم .

 

شرایط و هزینه زندگی در قبرس هزینه رستوران در کشور قبرس

 • هزینه غذای اصلی در یک رستوران ارزان قیمت ۱۰ یورو می شود .
 • هزینه بیگ مک در مک دونالد ۵٫۹۰ یورو می شود .
 • هزینه آبجو محلی ۲٫۵۰ یورو می شود .
 • هزینه آبجو وارداتی ۳٫۰۰ یورو می شود .
 • هزینه کاپوچینو ۲٫۸۱ یورو می شود .
 • هزینه کوکاکولا/پپسی ۱٫۳۸ یورو می شود .
 • هزینه آب نیم لیتری ۰٫۸۰ یورو می شود .

 

 شرایط و هزینه زندگی در قبرس هزینه سوپرمارکت در کشور قبرس

 • هزینه خرید 1 پاکت شیر 1 لیتری ۱٫۲۹ یورو می شود .
 • هزینه خرید 1 قرص نان با آرد سفید ۱٫۱۶ یورو می شود .
 • هزینه خرید 1 کیلوگرم برنج ۱٫۴۵ یورو می شود .
 • هزینه خرید دوازده عدد تخم مرغ ۲٫۳۴ یورو می شود .
 • هزینه خرید 1 کیلوگرم پنیر محلی ۶٫۸۸ یورو می شود .
 • هزینه خرید 1 کیلوگرم سینه مرغ ۶٫۳۷ یورو می شود .
 • هزینه خرید 1 کیلوگرم سیب ۱٫۶۰ یورو می شود .
 • هزینه خرید 1 کیلوگرم موز ۱٫۳۶ یورو می شود .

 

شرایط و هزینه زندگی در قبرس هزینه حمل و نقل در کشور قبرس

 • هزینه خرید یک عدد بلیط یک طرفه مترو ۱٫۵۰ یورو می شود .
 • هزینه کرایه تاکسی برای هر کیلومتر ۰٫۷۴ یورو می شود .
 • هزینه خرید 1 لیتر گازوئیل ۱٫۱۸ یورو می شود .

 

شرایط و هزینه زندگی در قبرس هزینه اجاره خانه در کشور قبرس

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه برای یک ماه در مرکز شهر ۳۵۴٫۶۳ یورو می شود .
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه برای یک ماه در حومه شهر ۲۹۶٫۰۰ یورو می شود .
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه برای یک ماه در مرکز شهر ۵۳۰٫۵۴ یورو می شود .
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه برای یک ماه در حومه شهر ۴۴۰٫۹۹ یورو می شود .

 

شرایط و هزینه زندگی در قبرس هزینه خرید لباس و کفش در کشور قبرس

 • هزینه خرید یک دست شلوار جین ۶۱٫۵۹ یورو می شود .
 •  هزینه خرید یک دست لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای ۳۴٫۲۱ یورو می شود .
 • هزینه خرید یک جفت کفش پیاده روی نایک ۷۴٫۸۰ یورو می شود .
 • هزینه خرید یک جفت کفش چرم مردانه ۸۰٫۷۰ یورو می شود .

 

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس

هزینه خوابگاه های دانشگاه های قبرس بسته به نوع خوابگاه (دولتی و یا خصوصی بودن)، امکانات خوابگاه، یک نفره و یا گروهی بودن اتاق خوابگاه و … متفاوت خواهد بود.
به طور مثال هزینه یک اتاق دو نفره برای یک ترم تحصیلی دانشگاه EMU قبرس بین ۲۵۰۰ – ۱۵۰۰ دلار (داخل و یا نزدیک دانشگاه) است
متوسط هزینه خوابگاه های دانشگاه های قبرس بین ۴۰۰۰ – ۱۰۰۰ دلار است.
خوابگاه های دولتی همیشه جای کافی برای همه دانشجویان نخواهند داشت و دانشجویان حداکثر یک ترم می توانند از خوابگاه های دولتی در قبرس استفاده کنند. پس از یک سال بر اساس سلیقه و تشخیص خود به یکی از خوابگاه های خصوصی و یا خانه ها و آپارتمان های خارج از دانشگاه بروند.
به طور متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در قبرس به شرح زیر می باشد:
اجاره خانه یک خوابه (یک سال) : ۳۵۰۰ – ۲۵۰۰ دلار
اجاره خانه دو خوابه (یک سال) : ۵۰۰۰ – ۳۰۰۰ دلار
خورد و خوراک (هر ماه): ۳۵۰ – ۲۰۰ دلار
حمل و نقل (هر ماه) : ۱۰۰ دلار
آب و برق و اینترنت و …. (هر ماه) : ۲۰۰ – ۱۰۰ دلار
خانه های قبرس معمولا تمام وسایل لازم برای زندگی را داشته و مبله هستند و این باعث آسودگی خیال دانشجویان می شود. بهتر است دانشجویان سال اول، حتما در خوابگاه دانشگاه اقامت داشته باشند.
برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. 22226777-021

پناهندگی در قبرس

 

پناهندگی در قبرس-چگونه از طریق پناهندگی در قبرس میتوان در اروپا اقامت کرد؟

 

برای اخذ اقامت از طریق پناهندگی که روشی ریسک پذیر برای گرفتن اقامت در هر کشوری میباشد در قبرس نیز باید همچون آلمان و سایر کشور های عضو اتحادیه ی اروپا و شنگن میبایست هر شخصی ثابت نماید که امکان زندگی در کشور خود بنا به دلایلی مانند عدم امنیت و ... فراهم نمیباشد لذا پیشنهاد ما این است که برای اخذ اقامت در این کشور ها از روش های قانونی مانند اقامت از طریق ویزای کاری و یا اقامت از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

 

پناهندگی در قبرس-مشقت های زندگی در قبرس از طریق پناهندگی:

 

پناهندگان کشور قبرس از پشتوانه مالی دولت آن هرگز بهره مند نمیشوند و تسهیلاتی برای انها در نظر گرفته نشده است.

از لحاظ زمانی بسیار طولانی بوده و زمان پایان پناهندگی نا مشخص است.

پناهندگان میبایست هر گونه درخواست برای پناهندگی خود را به زبان یونانی به کشور قبرس ارائه نمایند.

پناهندگان در کشور قبرس باید باید کارهای غیرقانونی که دولت قبرس از آن ها میخواهد را انجام دهند و از آغاز ورود به این کشور کار های طاقت فرسا انجام بدهند و در زندان برای مدت زمان طولانی و نامعلوم زندگی نمایند.

در ادامه به برخی از مخاطرات مهاجرت از طریق پناهندگی اشاره میشود:

یکی از جدی ترین مخاطرات آوارگی پس از ورود به کشور مورد نظر بنا به دلایلی مثل فقر و شرایط بد محیط است که منجر میشود فرد و یا خانواده ای محل زندگی خود را رها کرده و به کشوری دیگر به عنوان پناهنده وارد شده و در نهایت چیزی جز آوارگی برایشان حاصل نشده است. همچنین شانس کم ایرانیان نسبت به کشور های همسایه اش برای پذیرش از طریق پناهندگی در اروپا ثابت شده است.

 

پناهندگی در قبرس-مزیت اخذ اقامت کشور قبرس:

 

از مزیت های اخذ اقامت کشور قبرس  میتوان به سهولت در سفر به کشور های اتحادیه ی اروپا اشاره کرد. همچنین میتوان در این کشور ها برای کار ، امکانات پزشکی و تحصیل رایگان اقدام نمود و نیز شما امکان افتتاح حساب در بانک ها و تجارت در کشور های عضو اتحادیه را دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه آتیه آفرینان در تماس باشید. 22226777-021

ده دلیل سفر به قبرس شمالی بهشتی در دریای مدیترانه

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

ساحلهای قبرس


بهترین ساحل ها در قبرس شمالی ، قبرس شمالی توسط طبیعت به عنوان محل دریایی بی نظیر برای شنا کردن ، حمام آفتاب گرفتن ، اسکی روی آب ، موج سواری ، ملوانی طراحی شده و امکانات فراوان برای تفریح شما فراهم می کند.شما هر چیز را که دوست داشته باشید در سفرخاطره انگیز به قبرس شمالی می توانید مهیا در اختیار داشته باشید.قبرس شمالی دارای سواحل همراه با سنگ سخت و صخره هم می باشد.که در این مکان ها امکانات زیادی یافت نمی شود. باید وسایل لازم شنا و حوله همراه خود داشته باشید.فراموش نکنید کرم محافظ در برابر آفتاب همراه خود داشته باشید.

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

تورهای برنامه ریزی شده قبرس شمالی که پر انرژی ترین مسافرها را خسته می کند.قبرس(طبیعت دست نخورده) : این جزیره به صورت بالقوه بکر باقی مانده ، فعالیت های  توریستی صورت گرفته به مقدار کمی است آنچنان که هنوز سواحل بیابان مانند بزرگی با مایل ها ماسه تمیز و دست نخورده و آبی گرم دیده می شوند.قبرس شمالی نه تنها دارای طبیعت زیباست بلکه دارای فعالیت های توریستی زیادی مانند تورهای برنامه ریزی شده که پر انرژی ترین مسافرها را خسته کرد

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی


آب و هوا قبرس شمالیآب و هوای قبرس با میانگین 300 روز آفتابی در سال  قبرس دارای آب و هوای بسیار معتدل می باشد که به همین دلیل در طول سال پذیرای مسافرین می باشد.در مرداد و شهریور دمای هوا بین 21 تا 36 درجه سانتیگراد و دریا 15 درجه و در بقیه ماهها بین 20 تا 27 درجه می باشد

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

گیاهان متنوع در قبرس شمالی دیده می شوند.


طبیعت قبرس شمالی : آب و هوای گرم و معتدل به معنای وجود طبیعت سبز و انواع گل ها و گیاه هان زیبا در دور تا دور جزیره است.در پاییز و زمستان گل های زرد و طلایی زیبایی تمام سطح دشت ها و تپه ها را می پوشاند.32 نوع گل ارکیده در این جزیره یافت می شود.این جزیره همچنین بهشتی برای علاقمندان به حیوانات می باشد.حدود 500-600 نوع خر در قسمت های محافظت شده کارپاز می باشند.انواع پرندگان، لاکپشتها در این جزیره رویایی دیده می شود

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

جاذبه های تاریخی قبرس شمالیهنر و فرهنگ در قبرس : قبرس دارای تاریخی بلند و توسعه های فرهنگی مختلف توسط دولت ها و کشورهای متفاوتی می باشد که هر کدام اثری از خود به جای گذاشته اند.بازدید کننده های قبرس می توانند از موزه هایی که از فرهنگ و هنر قبرس به نمایش گذاشته شده اند و استفاده کنند و با توجه به آثار تاریخی هنری باقیمانده به قدمت تاریخی قبرس پی ببرند

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

تنوع غذایی در قبرس:


غذاهای قبرس با انواع و تنوع متفاوت که بر گرفته از کشورها و فرهنگ های متفاوت که این جزیره را فتح کرده بودند می باشد.قبرسی ها بسیار علاقمند به غذاهایشان می باشند و غذا نقش بسیار مهمی در زندگی آنها دارد.غذاهای لذیذ همراه با نوشیدنی ها و مزه های متعدد بر طعم و تست غذا اضافه می کند.مزه های خوشمزه که قبل غذا سرو می شود از جمله نان محلی گرم(pide)، گوشت گرد سرخ شده ، انواع پنیر ، زیتون سبز می باشد

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

مهمان نوازی و خانواده دوستی قبرسی هامهمان نوازی قبرسی ها : ساکنین قبرس مردمی دوستانه و مهمان نواز می باشند و بسیار دست و دلباز و بخشنده هستند.اگر به عنوان توریستی به این جزیره زیبا سفر می کنید ، این مردم مهمان نواز نه تنها شما را به صرف چای و قهوه به خانه های خود دعوت می کنند بلکه هر چه در خانه موجود می باشد به عنوان غذا با مهمانان خود تقسیم می کنند.به طور کلی ترک های قبرس مردمی خوش قلب ، اهل تفریح و گردش می باشند

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی


سکوت و آرامش دست نیافتنی در قبرس


جمعیت کم قبرس شمالی هنوز همان مدیترانه خاموش و آرامی می باشد که در 40 سال پیش نیز بود . شما می توانید مایل ها ساحل شنی ، کلیسا ها ، قلعه ها و صومعه هایی را بیابید که کسی در آن اطراف زندگی نمی کند

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

امتداد سواحل جزیره قبرس


قبرس کشف نشده : قبرس هنوز راز کشف نشده مدیترانه است.انبوه و توده حجیم توریسم قبرس شمالی هنوز به اندازه زیاده روی جزیره تاثیر نگذاشته است.همراه با زیبایی طبیعی و منظره های رو به کوه و مناظری تکرار نشدنی

ده دلیل برای سفر به قبرس شمالی

غواصی در قبرسیکی از کارهایی که حتما در قبرس انجام دهید غواصی است. در جزیره است اگر در ماههای آپریل تا دسامبر به قبرس سفر می کنید خاطره فراموش نشدنی غواصی در این جزیره را از دست ندهید

  

برای مشاوره و ارزیابی رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

شماره تماس:22226777-10خط                      مشاور همراه:09306972727

 
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آتیه آفرینان می باشد.